Járatlan járt utak, avagy nehézségek a járási hivatalok egy évtizedében, betekintés a kulisszák mögé

Untrodden roads, or a decade of district offices, an insight behind the scenes

LETÖLTÉS DOI: 10.59809/Comitatus.2024.34-248.195

Kelő-Máté Johanna, közigazgatási szakértő, kelo@toosz.hu

Kulcsszavak: járási hivatal | szerkezeti változások | eredmények | kihívások

Johanna Kelő-Máté, administrative expert, kelo@toosz.hu

Keywords: district government offices (DGOs) | structual changes | results | challenges

Absztrakt: Cikkem megírásakor nem az a cél vezetett, hogy a járási hivatalok több mint tíz éves működését elemezzem, hiszen azt már többen, sokszor megtettük.Inkább néhány kevésbé köztudott tényt, adatot vagy információt helyeztem a fókuszba kritikai jelleggel, amelyek révén az olvasóközönség bepillantást nyerhet az államigazgatás járási szintű kulisszatitkaiba.

Abstract: Writing my article, I was not guided by the goal of analyzing the operation of the district offices for more than ten years, as several of us have already done that many times.Rather, I focused on some less well-known facts, data or information in a critical manner, through which the reading public can get a glimpse of the behind-the-scenes secrets of state administration at the district level.

Belényesi Emese: A változásmenedzsment a közigazgatásban, Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Budapest, 2014, ISBN 978-675-5491-09-02.

Kelő Johanna: A járási hivatalok és járási feladatellátás rendszere – különös tekintettel a városi és megyei jogú városokban található járási hivatalok hatásköri különbségeire, in: Laki Ildikó – Szabó Tamás (szerk.): Agglomerációs várostérségi tanulmányok, Nagyvárosi, városi és települési dilemmák a 21. században, TÖOSZ-Homo Oecologicus Alapítvány, Budapest, 2017, ISBN 978-963-12-8621-2.

Kelő Johanna: Változások a magyar területi államigazgatásban- szervezeti és humánerőforrás viszonyok 2010–2020, II. rész, Új Magyar Közigazgatás, Budapest, 2020, 16. ISSN 2060-4599

INTERNETES FORRÁSOK

Csite András – Oláh Miklós – Szalkai Gábor (szerk.): (2011) A területi közigazgatás reformját elősegítő tanácsadás a modern kori járások központjainak és lehatárolásának tárgyában (Agg Zoltán és szerzőtársai kutatási jelentések a járások újbóli kialakítása érdekében), JARAS_osszefoglalo_tanulmany (hetfa.hu) Előadás slide-ok pdf-ben: Szentendre_MST_2012_05_16 (hetfa.hu)

Hazafi Zoltán – Ludányi Dávid (szerk.): Kommentár a kormányzati igazgatásról szóló 2018. évi CXXV. törvényhez. Elérhető: https://nkerepo.uni-nke.hu

Közigazgatási- és Közszolgáltatás-fejlesztési Stratégia 2014–2020. Elérhető: https://2015-2019.kormany.hu

Koncz Katalin: A foglalkoztatottság növelése és a munkanélküliség csökkentése. Elérhető: www.ksh.hu, 64.

Kéki Zoltán: Helyi közigazgatás új szereposztásban. Elérhető: jegyzo.hu