A balatoni gyámügyi konferenciákról 1998-2010

About the Balaton Guardianship Conferences 1998-2010

LETÖLTÉS DOI: 10.59809/Comitatus.2024.34-249.131

Purda Zsuzsánna, családjogász, nyugdíjas gyámhivatal-vezető, a Gyermekjogi ABC könyv szerzője, zsuzsapurda@gmail.com

Zsuzsánna Purda, Family Lawyer, Retired Child Welfare Officer, Author of ABC of Children’s Law, zsuzsapurda@gmail.com

MELLÉKLET

A Gyámhivatalok Balatoni Konferenciájának és a Balatoni Gyermekvédelmi Konferenciának előadói:

1. Csipkay Hajnalka főtanácsos (Budapest II. kerületi Gyámhivatal)
  2. Kurimay Tamás pszichiáter
  3. Aáry-Tamás Lajos miniszteri biztos (Oktatási jogok Biztosa)
  4. Asbóth Mária gyámhivatal-vezető (Szombathelyi Városi Gyámhivatal)
  5. B. Aczél Anna igazgató (Egészségügyi, Szociális és Családügyi Minisztérium Rákospalotai Javító Intézet)
  6. Banicz Erika elnök (Pécsi Városi Bíróság)
  7. Brávácz Ottóné főosztályvezető (Igazságügyi Minisztérium Nemzetközi Magánjogi Főosztály) (2 előadás)
  8. Csendes László rendőr-alezredes, osztályvezető (ORFK Bűnmegelőzési Osztály)
  9. Fodor László főorvos, igazságügyi neurológiai szakértő (Honvéd Kórház)
  10. Forgács László osztályvezető (Szociális és Családügyi Minisztérium) (2 előadás)
  11. Györe Gyöngy pszichiáter, osztályvezető főorvos (Sümegi Városi Kórház)
  12. Györéné dr. Lénárt Mária hivatalvezető-helyettes (Veszprém Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatal Gyámhivatala)
  13. Schiffer András jogász (Társaság a Szabadságjogokért)
  14. Herczog Mária kutatási igazgató (Nemzeti Család- és Szociálpolitikai Intézet) (3 előadás)
  15. Jáger László gyámhivatal-vezető (Ajkai Városi Gyámhivatal)
  16. Juhász László kollégiumvezető bíró (Baranya Megyei Bíróság)
  17. Kilényi Géza egyetemi tanár (Pázmány Péter Katolikus Egyetem)
  18. Kovács Erzsébet főosztályvezető-helyettes (Ifjúsági, Családügyi, Szociális és Esélyegyenlőségi Minisztérium Gyermek- és Ifjúságvédelmi Főosztály)
  19. Kovács Zsuzsanna gyámhivatal-vezető (Baranya Megyei Gyámhivatal) és elnök (Magyar Gyámügyi Társaság) (10 előadás, illetve konferencia összefoglaló)
  20. Kovárik Erzsébet államtitkár (Ifjúsági, Családügyi, Szociális és Esélyegyenlőségi Minisztérium)
  21. Kunszt Róbert gyámhivatal-vezető (Belváros-Lipótváros Budapest Főváros V. kerületi Gyámhivatala)
  22. Lantai Csilla munkatárs (Szociális és Családügyi Minisztérium) (4 előadás)
  23. Laskai Emőke munkatárs (Szociális és Családügyi Minisztérium)
  24. Morvai Krisztina egyetemi docens (Női és Gyermekjogi Kutató és Oktató Központ)
  25. Nagy Magdolna igazgató (Heves Megyei Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat)
  26. Németh László ügyvéd (Budapest) (4 előadás)
  27. Őze Éva közjegyző (Veszprém)
  28. Payrich Mária pszichiáter (Zirci Mentálhigiénés Szakszolgálat)
  29. Pélyi László csoportvezető ügyész (Pécsi Városi Ügyészség)
  30. Péter Katalin főelőadó (Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztály)
  31. Pongrácz Tiborné demográfus
  32. Popper Klára elnök (Magyar Biztosítók Országos Szövetsége Jogi Tagozata)
  33. Prevics Erzsébet pszichológus (Humánum Humánszolgáltató GMK) (3 előadás)
  34. Purda Zsuzsanna gyámhivatal-vezető (Veszprém Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatal Gyámhivatala) (3 előadás)
  35. Radoszáv Miklós igazgatóhelyettes (Fővárosi Gyermekvédelmi Szakszolgálat) (3 előadás)
  36. Rónaszéki Éva vezető (Országos Gyermekvédelmi Bizottság)
  37. Somfai Balázs adjunktus (PTE ÁJK Családjogi és Szociális jogi munkacsoport),
    valamint kuratóriumi tag (Betegjogi Ellátottjogi és Gyermekjogi Közalapítvány) (2 előadás)
  38. Staub Borbála ügyintéző (Veszprém Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatal Gyámhivatala)
  39. Szabó Lajos főigazgató-helyettes (Igazságügyi Hivatal)
  40. Szabó Péter pszichiáter jogi és etikai bizottság vezetője (Magyar Pszichiátriai Társaság)
  41. Vincze Edina bíró (Veszprémi Vrosi Bíróság)
  42. Erőss Katalin munkatárs (Fővárosi Gyámhivatal)
  43. Gáspár Károly főosztályvezető (Szociális és Családügyi Minisztérium) (5 előadás)
  44. Göncz Kinga miniszter (Ifjúsági, Családügyi, Szociális és Esélyegyenlőségi Minisztérium)
  45. Hatvani Erzsébet főigazgató (Igazságügyi Hivatal)
  46. Heiter Sándor rendőr-alezredes (Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság)
  47. Holl Magdolna tanácsadó (Veszprém Megyei Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat)
  48. Horváthné Kecskés Diána intézményvezető (Veszprém Megyei Jogú Város Családsegítő Szolgálat, Gyermekjóléti Központ és Családok Átmeneti Otthona)
  49. Hrenné Gergely Zsuzsanna osztályvezető helyettes (OTP Rt. Veszprémi Igazgatóság)
  50. Katonáné dr. Pehr Erika főosztályvezető (Szociális és Családügyi Minisztérium) (11 előadás)
  51. Kovács Melinda ügyvezető igazgató (Értelmi Fogyatékosok és Segítők Országos Érdekvédelmi Szövetsége)
  52. Mentuszné dr. Perjék Irén gyámhivatal-vezető (Heves Megyei Gyámhivatal)
  53. Nagy Gáborné társelnök (Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége)
  54. Németh Ágnes rendőr-alezredes osztályvezető (ORFK Bűnmegelőzési és Áldozatvédelmi Főosztály)
  55. Piros Zsuzsanna osztályvezető (Belügyminisztérium)
  56. Szabó Zsoltné önálló bírósági végrehajtó (Veszprém)
  57. Szigetiné dr. Sutka Mária elnökhelyettes (Veszprémi Városi Bíróság) (2 előadás)
  58. Szőcs Róza gyámhivatal-vezető (Bóly Városi Gyámhivatal)
  59. Szöllősiné dr. Csepeli Ágota gyámhivatal-vezető (Fővárosi Gyámhivatal) (2 előadás)
  60. Szűcs Miklós cégvezető (Abacus Kft.)
  61. Takács Ilona munkatárs (Zala Megyei Gyámhivatal)
  62. Teller Tamásné gyámhivatal-vezető (Budaörs Város Polgármesteri Hivatal Gyámhivatala)
  63. Vörösné dr. Fodor Zsuzsa gyámhivatal-vezető (Bács-Kiskun Megyei Gyámhivatal)
  64. Wágner János munkatárs (Partners Hungary)